Çocukları Isıtan Yardım Eli: Kars Digor Başköy Okulu Ziyareti

Çocukları ısıtan yardım elimiz, Kars’ın Digor ilçesi Başköy Okulu’ndan başladı[/caption]

Bu yıl, Mask Live Pera’nın ev sahipliğinde 4. sü düzenlenen Çocuklarımız İçin Söylüyoruz Projesiyle elde edilen bağışlar, HEPSEV eliyle ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmaya Kars’tan başladı. 

Başköy Ermenistan sınırında bulunuyor. Köyde bulunan okula, çevre köylerden taşımalı sistem ile öğrenciler geliyor.

Kars’ın Ermenistan sınırında bulunan Digor ilçesi Başköy okulunun öğrenci ve öğretmenleriyle buluştuk.

HepSev Derneği ile öğrencilerin buluşması
HepSev Derneği ile okuldaki öğretmenlerin buluşması

Hediyeleri aldıklarında yaşadıkları mutluluğa ortak olduk.

Çocuklarımızın hediyelerini aldıkları anlar
Çocuklarımızın hediyelerini aldıklarında yaşadıkları sevinç

Okulumuzdaki öğretmenlerimiz, Kars’ın çetin şartları ve okulun fiziki imkanlarının yetersizliği hakkında bilgi verdiler.

Müdür Yardımcısı ve İngilizce Öğretmeni olan Selçuk AKÇA ve Hatice YILDIZ’ın röportajı

Yaptığımız röportajlarda öğretmenlerimiz; kütüphane, fen ve bilgisayar laboratuvarları, spor salonu ve dil sınıfının eksikliğinin, öğrencilerin daha iyi bir eğitim almalarının önünde engel teşkil ettiğini belirttiler.

Fen Bilgisi Öğretmeni Reha Paşa SONÇAN ve Sınıf Öğretmeni Yeşim YILDIRIM ile Hatice YILDIZ’ın gerçekleştirdiği röportaj

İlkokul sıralarında beraber okumuş ve benzer zorlukları birlikte göğüslemiş olan HEPSEV Derneği Kurucu Başkanı Hatice YILDIZ ve Başköy Okulu Türkçe Öğretmeni Aykut ALTAY, bu yardım kampanyası ile seneler sonra bir araya geldiler. Başköy Okulu öğrencilerine kendi hayat hikayelerini anlatarak, neleri başarabileceklerine dair ışık oldular.

Türkçe Öğretmeni Aykut ALTAY ile HepSev Derneği Kurucu Başkanı Hatice YILDIZ, öğrencilere kendi hayat hikayelerini anlattılar

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde ziyaret ettiğimiz okulda öğrencilere, derneğimizin çalışma alanı olan engel ve engellilik konusundaki düşüncelerini sorduk. Engellere karşı çaba gösterilmesi gerektiğini onların dilinden de duyduk.

Engelleri kaldırmayı hedef belirleyen HEPSEV Derneği olarak bu projemizde çocuklarımızın eğitim yolundaki mücadelesine destek olduk. Engelsiz yarınlar için Hep Beraber Sevgiyle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Paylaş: